Днес, 9 ноември, започна изграждането на нов търговски комплекс в град Пловдив. Първа копка направиха кметът на общината г-н Здравко Димитров и председателят на съвета на директорите на "Видеолукс холдинг" г-н Тодор Белчев, след като бе отслужен тържествен водосвет.
"Особено ми е приятно, когато присъствам на първа копка на нова инвестиция в град Пловдив. Сигурен съм, че в най-скоро време догодина ще се съберем тук и ще отрежем лентата на нещо, което си заслужава да притежава градът. Технополис е марка, която повишава качеството на живот на самото населено място", каза г-н Димитров по време на събитието.
"Този парцел ще бъде коренно различен след няколко месеца. Освен Технополис ще има други магазини, които ще бъдат напълно нови за града. Вече точно 20 години има Технополис, така че тук ще се види всичко това, което сме научили за последните 20 години. Най-важното е, че в този комплекс ще дойдат да работят общо между 150 и 170 човека.“, допълни г-н Белчев.
Инвеститор в проекта и собственик на терена е веригата за бяла, черна и офис техника "Технополис". В новия търговски комплекс ще бъдат разположени вторият за град Пловдив и 34-ти за страната хипермаркет Технополис и за първи път в Пловдив магазин за висококачествена екипировка за спортове на открито Basecamp и зоомагазин от американската верига Maxi Pet.
Общата площ на целия търговски комплекс е близо 6 800 кв.м, като Технополис ще заема 4 000 кв.м от тях. Всеки магазин ще бъде със самостоятелен вход от общ паркинг, който ще бъде безплатен за посетителите и ще разполага със 121 паркоместа.
Търговският комплекс се намира в един от най-бързоразвиващите се райони на града, на ул. „Коматевско шосе“ № 24. Мястото е удобно и комуникативно за жителите на Пловдив и близките населени места.
Новият търговски комплекс в Пловдив се очаква да посрещне първите си клиенти през пролетта на следващата година. За главен изпълнител на проекта е избрана фирма Микс Констръкшън ООД.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones вече е на позитивна територия за 2026 г.
България повдигна въпроса за дерогацията за "Лукойл Нефтохим" пред САЩ
Каква е ролята на „Артемида II“ в космическата надпревара с много играчи
Тримесечните продажби на Mercedes спадат заради проблемите в Китай
Samsung инвестира 4 млрд. долара в завод за чипове във Виетнам
Володимир Зеленски: Докато имаме пари и оръжия, ще отговаряме на руските удари
Разпети петък e - традиции, обичаи и какво да не правим на този ден
Времето на Разпети петък: Дъждовно и с температури до 14 градуса
Хороскоп за 10 април 2026: Напрежение в работата за Раците, романтика за Лъвовете
Рецепта за дроб сарма с пилешко месо и гъби за Великден
Реал Мадрид – Жирона
Славия – Септември
ЦСКА 1948 – Ботев Враца
Спартак Варна – Добруджа
Спортът по телевизията днес, 10 април
Руд Бул и Макларън потвърдиха рокадата при Ламбиазе
Нумерологична прогноза за 10 април
Пудинг с козунак с ванилов сос
Боядисване на яйца с кухненска хартия
Днес е Велики петък!
Поверия за Разпети петък
Дневен хороскоп за 10 април, петък
Илиан Илиев: Футболистите показаха желание да променим нещо
Тръмп: Оптимист съм за мирно споразумение с Иран
Светкавица удари самолет край Варна
Етно-джаз концертът „Посока" на Калина Андреева гостува във Варна
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната